Marka

Marka

Marka bir işletmenin tümünü temsil eden, benzer ürün ve hizmetlerini diğer işletmelerin ürün ve hizmetlerinden farklı kılmak için kullanılan ayırt edici işaret, yazı yada simgedir.

İşletmelerin ticari hayatlarında önemli bir rol oynayan, kimliklerini yansıtan ayrılmaz bir bütünüdür. Tüketiciye ürünün kaynağını gösterir, bir kalite simgesi ve tanıtım aracıdır.

Ad ve soyadlar dahil, sözcükler, harfler, sayılar, şekiller, sesler ve renkler bunların birkaçı veya tamamının kombinasyonu ve hatta ürünlerin biçimi veya ambalajları teknik bir zorunluluk olmaması kaydıyla oluşturulabilmektedir.

Markanın kısa ve akılda kalıcı olması oldukça önemldir. Uzun yazılar, karışık simgeler ve telaffuz zorluğu olan kelimeler akılda kalıcı olmamaktadır. Bunun yanında bulunan markanın domain isimleri, sosyal medya hesapları ve patent belgesinin daha önce alınmamış olması gerekmektedir.

Yaratıcı bir isim bulmak oldukça zor ve zahmetli bir iştir. Tüm bunları bir bütün halinde tamamlamak zaman ve emek kaybına yol açmaktadır.

Firmanıza özel olarak uzman marka ekibimiz ile sizlere destek olabiliriz. Tüm bu unsurları sizin adınıza halledip logo çalışması ile birlikte oluşturabiliriz.

İşletmenizi temsil eden bir simge olduğu için işletmenizin renklerine uygun ve işletmenizin hikayesini anlatan bir anlamı olmalıdır. Sizler için bulmamız istediğiniz bir isim var ise tarafımıza ulaşmanız yeterli olacaktır.